Постинг
03.06 22:15 -
Вие бонова книжка имахте ли? :)
Вие бонова книжка имахте ли?
/написано набързо по действителен случай, както казват някои :)/
Не помня точно коя година беше, а и аз бях вече напуснала оттам, където се разви тази история. След 1997-а трябва да е било.
Не ми се иска да изпадам в подробности и само ще кажа, че предприятието, в което работех, се приватизираше. Някои може би помнят РеМеДе-тата по Костово и Христо_Бисерово време. Та чак тогава, де, се впуснах по принуда в частната сфера и доста нещица започнаха да ми се изясняват, наблюдавайки средите, в които се наложи да попадам.
Междувременно след напускането ми от държавното предприятие то набързо се обзаведе с нова директорка
калинка_с_протекция_от_много_високо_политическо_и_роднинско_ниво,
придобила образование като моето, с 1 година стаж в някаква малка частна фирма. А аз пък, така се случи, че я познавах. Откъде, питате? Ами просто си отглеждахме децата заедно, защото живеехме на една улица. Бяхме в прекрасни отношения между млади майки.
И един ден, няколко месеца след като беше встъпила в длъжността "директор", получих от нея предложение да си купя, ако желая, бонове от приватизацията на предприятието на стойност 50 лева. Не ми беше ясно какво значеше точно изразът й "Децата ни един ден ще си въртят ключовете на малкия пръст" (???), но реших, че няма причина да й откажа, при положение, че имах до онзи момент доста години стаж в това предприятие. Какво щях да изгубя, даже и да не спечеля?
И се съгласих.
На следващия ден тя ме извика в дома си, извади една тетрадка с имена и изписани срещу тях суми от по 50 лева предимно, подаде ми я и каза:
- Напиши си името и срещу него 250.
Смутих се.
- Но аз нося само 50. А и нямам повече...
- Няма значение. Пиши 250 и се подпиши.
Оттам нататък всичко ми стана в мъгла. Не попитах нищо, бузите ми пламнаха, ушите ми бучаха. Единственото, което осъзнавах, беше, че съм не където трябва...
Прибрах се...и след половин час й позвъних по телефона и казах, че се отказвам.
Тя:
- Трябва да попитам.
Не попитах кого и защо. Страхувах се.
Минаха много дни. Тя не се появяваше, не ми позвъни. Нищо. Далаверата й/им вече набираше скорост в пресата.
Ноо..Мен като ме хванат бесовете, става страшно. И тя дойде точно след половин час. Подаде ми празен лист, на който трябваше да се подпиша. За какво? Че продавам боновете си. На кого? Не попитах.
Далаверите й имаха мноо...ого дълго продължение. За това някой друг път може би.
После всичко заглъхна.
Та, какво казвам: Чистенето трябва да започне от онова време...От корена на плевелите!
Но май е вече твърде късно...Тя и наследникът й все още въртят ключовете на малкия си пръст...
пп. Тез госпоДжи от видеото много бодри, бе..........

Няма коментари
Търсене
Блогрол
1. Аура тест
2. Nik Ray
3. Николай Милчев
4. Petar Ivanov
5. За суетни егоцентрици :D
6. Спомени
7. Политически компас
8. Trap&Blues
9. D. Cunha Miguel
10. Eir.M
11. Ka
12. Mustafa Rafi
2. Nik Ray
3. Николай Милчев
4. Petar Ivanov
5. За суетни егоцентрици :D
6. Спомени
7. Политически компас
8. Trap&Blues
9. D. Cunha Miguel
10. Eir.M
11. Ka
12. Mustafa Rafi

