Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
09.05 22:12 - КретеКлизми
Автор: no1name Категория: Други   
Прочетен: 494 Коментари: 14 Гласове:
0


Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg
image


"Празникът, който превръща света на зомбираните западни ценности в лудница. Зеленски издаде специален указ, с който разреши да се проведе парад на Червения площад. Тръмп "уреди" примирие между Русия и Украйна от 9 до 11 май. Руснаците направиха официално заявление, че днешното примирие е по предложение на Тръмп! (в детската градина учителските често се правят на малки деца, за да може да върви процеса) Скоро може Тръмп да се обяви за управляващ Русия. Също така американският президент подписа указ, че Ден на победата в САЩ е.....8 май... Мерц каза, че 9 май бил Ден на освобождението на Германия!?! Ама от кого и от какво....няма данни. Въобще, всеки си измисля и си прави каквото си поиска и наричат това демокрация!"

Стелиян Рашков


                                                       Ден на Европа.
                                                   А дъската ни – хлопа...


                                                            Чешо Пухов

_____________________________________________________________________

пп. 
Не ме интересува политическата пропаганда на ЕС.
Не ме интересува Путин.
Не ме интересува Зеленски.
Не ме касае мнението на политически кръгове в България.
Не ме касае мнението на политкоректни съвременни историци и анализатори.

В този ден искам да отдам почит към хилядите обикновени хора дали живота си за това Европа да е свободна, да живеем в мир и да я има!

Поклон!


Valdo Valdo


пп. Някак не върви да се усмихвам точно в този ден, но във видеото доста  точно е описано абсурдното ни съвремие, макар трудно да издържам монологизиращия :-)
Живеем в интересни времена...:)

НОВА ПЛАНДЕМИЯ: "Досиетата Х", хантавирус, НЛО и войната в Персийския залив.





Гласувай:
0



1. no1name - https://obektivno.bg/moderna-e-zapochnala-da-razrabotva-irnk-vaksina-sreshtu-hantavirus-predi-epidemiyata-na-kruizniya-korab/
09.05 22:30
Moderna е започнала да разработва иРНК-ваксина срещу хантавирус преди епидемията на круизния кораб
09.05.2026


Военни лекари от Нидерландия оказват медицинска помощ на борда на круизния кораб „Хондиус“ заради смъртните случаи на болни от хантавирус, снимка: МО на Нидерландия
Фармацевтичната компания Moderna Inc. заяви, че вече е започнала да работи по ваксина срещу хантавирус, въпреки че експертите по обществено здраве оцениха риска от избухване на глобална заплаха заради смъртоносния патоген на борда на круизен кораб в Атлантическия океан като минимален.
В сряда плавателният съд получи разрешение да акостира на Канарските острови, след като трима пътници, заразени с хантавирус, починаха, а други трима бяха евакуирани в Кабо Верде.
Те ще бъдат отведени в Нидерландия за лечение. Двама страдат от остри симптоми, докато третият е бил в близък контакт с пътник, починал миналата седмица. Подозирани случаи на хантавирус са се появили във Франция, Германия и Швейцария, всички сред пациенти, които са слезли от кораба по-рано на други пристанища или са имали контакт с пътници от кораба.
Световната здравна организация (СЗО) обяви, че е идентифицирала най-малко шестима души с вируса, плюс два предполагаеми случая.
След като смъртните случаи бяха официално потвърдени, Moderna обяви, че вече е направила ранни изследвания на ваксина срещу хантавирус заедно с Медицинския изследователски институт по инфекциозни болести на Армията на САЩ, се казва в изявление на компанията, цитирано от Bloomberg. Фармацевтичната компания също така работи с Центъра за иновации на ваксините в Медицинския колеж на Корейския университет по потенциална имунизация. Изследването е започнало преди избухването на огнището от хантавирус на плаващия под нидерландски флаг круизен кораб „Хондиус“.
„Тези усилия са в ранен етап и продължават, и отразяват по-широката отговорност на Moderna да разработи контрамерки срещу възникващите инфекциозни заболявания“, казват от компанията.
След това изявление акциите на Moderna поскъпнаха с 13% на фондовата борса в Ню Йорк.
Докато Moderna е най-известна със своята ваксина срещу Ковид, тя също така изследва ваксини за други потенциални пандемии. В момента се провежда клинично изпитание на имунизация срещу птичи грип с помощта на Коалицията за иновации за епидемична готовност. Министерството на здравеопазването и човешките услуги на САЩ прекрати финансирането на Moderna за птичи грип и други ваксини през миналата година.
Хантавирусите са семейство вируси, които причиняват заболявания при хората, обикновено хеморагична треска с бъбречен синдром (HFRS) и хантавирусен кардиопулмонален синдром (HPS). Те са кръстени на река Хантан в Корея, където учените за първи път идентифицират патогена, когато войници от мисията на ООН, разположени по бреговете на реката, се разболяват от неизвестна дотогава хеморагична треска.
Хантавирусите се пренасят от гризачи и се разпространяват при хората чрез контакт с техните изпражнения, урина или слюнка.
Според оператора на кораба, Oceanwide Expeditions, на борда има общо 149 пътници и екипаж. Сред тях са 23 британски граждани, 17 американци и 13 испанци. Един руснак и петима украинци, всички членове на екипажа, са на борда на кораба.
Хантавирусите заразяват между 10 000 и 100 000 души годишно по света, според СЗО. Смъртността варира от щам до щам: европейските и азиатските щамове убиват по-малко от 1% от заразените. Смъртността при заразените с щамове в Северна и Южна Америка достига до 50%. Щамът Andes има смъртност от 40%.
През 2011 г. повече от 300 флакона с Hantavirus, Hendra вирус и Lyssavirus изчезват от Лабораторията по обществено здраве във Куинсланд в Австралия.
Лабораторията признава за инцидента едва през 2023 г. Австралийският министър на здравеопазването Тим Никълс заявява по това време, че не е ясно дали пробите са „изгубени или неотчетени“ и започва разследване.
цитирай
2. no1name - :)))))))))))
09.05 22:35
Димитър Калбуров:
- Може ли просто да се изготви един официален календар и да си знаем във въпросния ден за какво трябва да се стресираме. Дали инфлация, хантавирус, политика, геополитика, ще си намериш ли любовта на живота, дали като си качиш снимка алгоритъмът ще я закачи или ще ти я лайкне само родата, дали ще се спука балонът на имотите, ще има ли къде да паркираш, дали приятелите ти не те мразят, има ли смисъл изобщо от каквото и да е, и тем подобни.
Спокойствие, че нема да има - нема, ама поне да има ред. Че за всичко всеки ден идва прекалено.

Marieta Petrova:
- Ето нещо позитивно: ще умрем един ден и това ще се свърши :п
Иначе...само скакалци и чума нямаме в момента , но има време ...
И като казах време ...и то не става за нищо .
Гумени ботуши, депресия и скъпи череши.


:)))))))))))
цитирай
3. no1name - :))))))))))))) Фата Гурмана:
10.05 08:15
Сал ние двамцата от родата мое да организираме празник днеска. Съдба, кво да се прави...
Аре, отивам да стегам и да си знаете и тая година, че ако спре музиката на Вагнер, преди да е почнала тая на Чайковски, ше слушаме Бюлент Йерсой.
И понеже изяществото не променя естеството...
Спасибо деду за Победу! И честит ден на демократурата!

*Към поста има колаж с нейна снимка и такава на Путин ^_^ :*)))))
цитирай
4. no1name - !!! Лилия Божкова
10.05 11:27
Промените на геополитическата дъска вече са направени.
Пластовете са разместени.
Само градските либерали още не са разбрали какво точно се случва и продължиха да празнуват „Деня на Европа“, сякаш светът е останал същият като преди няколко години.
Уважаеми либерали, преди масово да започнете да ми поставяте смеещи се емотикони, спрете за момент и погледнете какво се случва около вас.
Може би сте пропуснали вчерашните кадри от големи германски градове, в които се развяваха руски знамена по повод "Денят на победата".
Нищо ли не ви говори това?
Палачинката е обърната.
Започвайте отрано да упражнявате поклоните в другата посока, защото в политиката нищо не става случайно и никой не обръща курса без причина.
В десетки градове в България 9 май беше отбелязан като Ден на Победата.
А и видяхме как премина „Денят на Европа“ във Варна- шепа хора, оркестър и едно куче.
И това ли нищо не ви говори?
Новата власт може демонстративно да не покани н.пр. г-жа Митрофанова в Народното събрание, но същата тази Митрофанова беше посрещната топло и в Пловдив, и в София.
Как мислите - как се случва подобно нещо, ако обществените нагласи са такива, каквито се опитват да ви ги представят по телевизията?
Чухте ли изказването на Путин?
Чухте ли отговорите му на журналистическите въпроси?
Или заспахте върху "разрешението" на Зеленски да се проведе парад“, та пропуснахте кадрите с хората, масово напускащи Киев от страх какво може да последва, ако някой реши да направи фатална глупост?
Защото реалният свят вече не изглежда така, както ви се иска.
Геополитическата палачинка е обърната.
А вие драги ми Смехурковци..., както знаем... ще се адаптирате светкавично.
Ще смените опорките, ще пренаредите убежденията си и ще започнете да обяснявате колко „всъщност винаги сте били реалисти“. Манол отново ще запее руските песни и Сичко Ше ви е 6.
Спокойно.
Познаваме ви..
цитирай
5. bellarosa01 - Направо се бях притеснила.
10.05 19:03
Като човек, който не пропуска да гледа всяка година парада на победата бях малко напрегната тая година. Добре, че негово великокретенство издаде тоя указ, та разреши парада! Слава кретену! Без неговото благоволение не биха посмяли да се мернат на Червения площад! Мда....
А онова рижо недоразумение въобще не ми се коментира...
Ден на Европа. А дъската ни - хлопа!
Абсолютно попадение!!!
:)))
цитирай
6. no1name - 5. bellarosa01 - Направо се бях притеснила.
10.05 21:32
bellarosa01 написа:
Като човек, който не пропуска да гледа всяка година парада на победата бях малко напрегната тая година. Добре, че негово великокретенство издаде тоя указ, та разреши парада! Слава кретену! Без неговото благоволение не биха посмяли да се мернат на Червения площад! Мда....
А онова рижо недоразумение въобще не ми се коментира...
Ден на Европа. А дъската ни - хлопа!
Абсолютно попадение!!!
:)))


Слава кретену! :)))))))))))))))))
Много ми арадисва туй словосъчетание! :*))))


Ха! Добре дошла! Рекох, че е пак доволний, като видях в коментари червения светофар! :D :D :D :)))))

пп. Къде се запиля напоследък, Bellarosa?! В AI чата? :-))))) Парадът все пак не е бил последните няколко месеца, а само вчера! Ааа, ш'съ наказваме :*))))))
цитирай
7. bellarosa01 - Тук, там...:)))
11.05 22:39
Непостоянство е моето второ аз :)))
Пробвала съм няколко пъти да карам Джемини да ми съчинява рецепти. Отварям хладилника, диктувам наличностите и му възлагам да измисли рецепти за храна. Справя се.:)))
Доволния с едното ми мяркане оня ден ме налази като Зеленчо евролидери за помощи.. Нема спасение, ей...;)
цитирай
8. no1name - 7. bellarosa01 - Тук, там...:)))
12.05 07:51
bellarosa01 написа:
Непостоянство е моето второ аз :)))
Пробвала съм няколко пъти да карам Джемини да ми съчинява рецепти. Отварям хладилника, диктувам наличностите и му възлагам да измисли рецепти за храна. Справя се.:)))
Доволния с едното ми мяркане оня ден ме налази като Зеленчо евролидери за помощи.. Нема спасение, ей...;)


То за 'тук' е ясно, ама за 'там'(?!) :-))))
Моя мисъл: ''Ако един AI не може да ми сготви, а само дава предложения, пИши го в брака'' :))))))))))))))) Та по този повод - ако нямаш въображение, отвори готварската книга на баба ми :-)))))))))))))))))))))))

Колкото до доволний - събирам му мисловните полюции /в папки по месеци! :))))/, за да проследя еволюцията му в блог.бг :-)))))))))))/ и смятам да издам книга със спомоществователството на blog.бг с цел "Реклама" :*))))))))))) А пък ти, явявайки се само спорадично в блог.бг., ще можеш само брошура да издадеш :D :-))))))))))) Нъц :))))))))))))))))))))))))))))))


цитирай
9. bellarosa01 - :))))))))))))))))
12.05 19:50
no1name написа:
bellarosa01 написа:
Непостоянство е моето второ аз :)))
Пробвала съм няколко пъти да карам Джемини да ми съчинява рецепти. Отварям хладилника, диктувам наличностите и му възлагам да измисли рецепти за храна. Справя се.:)))
Доволния с едното ми мяркане оня ден ме налази като Зеленчо евролидери за помощи.. Нема спасение, ей...;)


То за 'тук' е ясно, ама за 'там'(?!) :-))))
Моя мисъл: ''Ако един AI не може да ми сготви, а само дава предложения, пИши го в брака'' :))))))))))))))) Та по този повод - ако нямаш въображение, отвори готварската книга на баба ми :-)))))))))))))))))))))))

Колкото до доволний - събирам му мисловните полюции /в папки по месеци! :))))/, за да проследя еволюцията му в блог.бг :-)))))))))))/ и смятам да издам книга със спомоществователството на blog.бг с цел "Реклама" :*))))))))))) А пък ти, явявайки се само спорадично в блог.бг., ще можеш само брошура да издадеш :D :-))))))))))) Нъц :))))))))))))))))))))))))))))))



Вземи ме като гост-автор в твоята книга де, поне в предговора...ти мен уважаваш ли ме....:-)))))))
То не че има някаква разлика в доволните изцепки - копи-пейст навсякъде по блог-а. Та за еволюция не може да става дума, но пък може да послужи като четиво на някой психиатър - да проследи клиничната картина, може пък да се окаже полезен за лечение на други в такова състояние...Току виж допринесеш с тоя ценен сбор от доволни мисли за непредък в психиатричната помощ. :)))
П.П Не помня споменавала ли съм за оня травмиран /счупен/ котарак през зимата, който отглеждах вътре докато се излекува - вече е здрав, но продължава да живее върху главата ми отгоре, настанен трайно. В момента е пред лицето ми и ми сваля очилата, за да му обръщам внимание.:)))))))))))
Спокойна вечер, аз почвам да обръщам внимание на шеф-котарака! :)))
цитирай
10. no1name - 9. bellarosa01 - :))))))))))))))))
12.05 21:48
bellarosa01 написа:
no1name написа:
bellarosa01 написа:
Непостоянство е моето второ аз :)))
Пробвала съм няколко пъти да карам Джемини да ми съчинява рецепти. Отварям хладилника, диктувам наличностите и му възлагам да измисли рецепти за храна. Справя се.:)))
Доволния с едното ми мяркане оня ден ме налази като Зеленчо евролидери за помощи.. Нема спасение, ей...;)


То за 'тук' е ясно, ама за 'там'(?!) :-))))
Моя мисъл: ''Ако един AI не може да ми сготви, а само дава предложения, пИши го в брака'' :))))))))))))))) Та по този повод - ако нямаш въображение, отвори готварската книга на баба ми :-)))))))))))))))))))))))

Колкото до доволний - събирам му мисловните полюции /в папки по месеци! :))))/, за да проследя еволюцията му в блог.бг :-)))))))))))/ и смятам да издам книга със спомоществователството на blog.бг с цел "Реклама" :*))))))))))) А пък ти, явявайки се само спорадично в блог.бг., ще можеш само брошура да издадеш :D :-))))))))))) Нъц :))))))))))))))))))))))))))))))



Вземи ме като гост-автор в твоята книга де, поне в предговора...ти мен уважаваш ли ме....:-)))))))
То не че има някаква разлика в доволните изцепки - копи-пейст навсякъде по блог-а. Та за еволюция не може да става дума, но пък може да послужи като четиво на някой психиатър - да проследи клиничната картина, може пък да се окаже полезен за лечение на други в такова състояние...Току виж допринесеш с тоя ценен сбор от доволни мисли за непредък в психиатричната помощ. :)))
П.П Не помня споменавала ли съм за оня травмиран /счупен/ котарак през зимата, който отглеждах вътре докато се излекува - вече е здрав, но продължава да живее върху главата ми отгоре, настанен трайно. В момента е пред лицето ми и ми сваля очилата, за да му обръщам внимание.:)))))))))))
Спокойна вечер, аз почвам да обръщам внимание на шеф-котарака! :)))

цитирай
11. no1name - ...
12.05 21:56
Хич не ми е до смях тази вечер, за съжаление. То си пролича и в сутрешния ми пост. За вечерен нямам желание. Днес убиха едно от котенцата, за което се грижа на двора, където живее. Убиха го (вероятно с ритници), защото то излизаше и на улицата през съседен двор. А няколко часа по-късно простреляха ( вероятно с газов пистолет според ветеринарния лекар) друго мое коте от същата групичка, които храня. В града! В Пловдив! Посред бял ден...Оперираха го и сега бере душа в клиниката насред критичните 24-48 чАса. Знаеш ли, не мога да проклинам, трудно ми излиза от устата, защото от опит знам какви са последствията за отсрещния, но понякога в гнева ми силата на мисълта ми е толкова голяма, че ме е страх да говоря дори. Такива са времената, в които живеем, че всичко се случва на мига.
Така че – пази котенцето! А аз ще помисля как да спасявам останалите, защото явно някой иска преди да го стигне моята клетва...да ги избие...

Колкото до доволния кретен – мисля, че ако ме беше посещавал в блога преди 15-тина години щеше да е отдавна покойник. Толкова за него днес.

____________________________

Така, това беше. Излях си днешната болка, защото все още те уважавам, въпреки някои съмнения, които ме глождят все още :))))

Обаче!
За 'гост-автор' искам да кажа:

Гости приемам избирателно! само тук :P
А има ли ''съ-'' в една дума – пИши я брак :)) – съ-жителство, съ-собственост, съ-авторство и други подобни :)))) Мдааа, лично мнение :))))))

Спокойна вечер! И нацелувай очилато_любителя от мен! :*)

цитирай
12. bellarosa01 - Идиоти!
12.05 22:06
Съжалявам за котетата! :(
Късмет на оперираното и дано е вярна приказката за деветте живота! Стискам му палци!
А убийците ще ги стигне възмездие! Вярвам!
цитирай
13. no1name - 12. bellarosa01 - Идиоти!
12.05 22:25
bellarosa01 написа:
Съжалявам за котетата! :(
Късмет на оперираното и дано е вярна приказката за деветте живота! Стискам му палци!
А убийците ще ги стигне възмездие! Вярвам!


Благодаря ти! Вярвам!
цитирай
14. no1name - ...
13.05 12:23
Ееех, малко сме се надявали, Беллароса... Явно този е бил последният девети котешки живот...В този лъжовен и полудял свят няма място за невинни души...
Нека тичат на воля в свободния отвъден свят.
А на такива олигофрени като доволния / и разни подобни, Адови изчадия/ дето пак е осрал пейзажа ми днес, пожелавам никога повече да не се раждат.

И нека Бог ми прости, че нямах силата да запазя невинните души. Ако падне най- сетне една бомба над този свят, язък за бомбата...
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: no1name
Категория: Други
Прочетен: 555766
Постинги: 709
Коментари: 2492
Гласове: 1508
Календар
«  Юни, 2026  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930